مدیریت وب سایت دوشنبه 19 تیر 1396 12:09 ب.ظ نظرات ()

اگر قصد سفر به کشورهای خارجی را دارید، بهتر است تا حدی با زبان مردم آن کشور آشنا باشید. این آشنایی به شما کمک می کند در هنگام بازدید از جاهای دیدنی آن کشور یا خرید، ارتباط راحت تری برقرار کرده و احساس بهتری داشته باشید. اما یادگیری یک زبان جدید مشکلات زیادی را به همراه دارد. شاید شما امکان وقت و هزینه ی لازم برای یادگیری زبانی دیگر را نداشته باشید. اگر به دلایل مختلف توانایی انجام این کار را ندارید، به شما توصیه می کنیم حداقل چند اصطلاح رایج و پرکاربرد کشوری که به آن سفر می کنید را بیاموزید. در ادامه این مقاله با همگردی همراه باشید تا با برخی از این اصطلاحات آشنا شوید.
زبان بخشی از فرهنگ یک کشور می باشد. از این رو زمانی که یک زبان جدید را می آموزید، این فرصت به شما داده می شود که بتوانید با یک فرهنگ جدید آشنا شوید و به راحتی بتوانید با مردم آن مکان ارتباط برقرار کنید. این توانایی زمانی بیشتر نمود پیدا می کند که شما به یک کشور خارجی سفر می کنید. زبان انگلیسی در بیشتر کشورها رایج است و به عنوان زبان دوم مردم آن کشور مورد استفاده قرار می گیرد. اما هنوز هم افرادی هستند که با این زبان هیچ آشنایی ندارند. اکثر افراد بومی و روستایی ترجیح می دهند با زبان خودشان صحبت کنند. قطعا یادگیری زبان های گوناگون مشکلاتی را به همراه دارد. شاید کمی سخت باشد تا برای رفتن به هر کشور به دنبال یادگیری زبان آن ها باشید. چه باید کرد؟ بهترین پیشنهادی که می توانیم به شما دهیم، یادگیری اصطلاحات کاربردی هر کشور مانند سلام کردن و فرهنگ غذایی، حمل و نقل و ... می باشد. این گونه شما می توانید ارتباط نزدیک تری با بومیان آن منطقه برقرار کنید و آن ها نیز استقبال بهتری از شما خواهند کرد.

اصطلاحات رایج هر کشور

آلمان

برای شروع ارتباط با مردم کشور آلمان می توانید از کلمه ی Hallo استفاده کنید. این کلمه که به صورت هالو تلفظ می شود، ساده ترین راه برای شروع یک مکالمه می باشد. زبان آلمانی بسیار شبیه به زبان انگلیسی است و اگر قصد یادگیری آن را داشته باشید به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. با توجه به این که زبان آلمانی یک زبان رایج در کشورهای اروپایی است، با یادگیری این زبان می توانید به راحتی با مردمان آلمان، اتریش، بخش هایی از سوئیس، ایتالیا و لیختنشتاین صحبت کنید.
مردم آلمان نیز روحیه ای دوستانه دارند و با گردشگران ارتباط خوبی بر قرار می کنند. اگر در این کشور قصد سفارش نوشیدنی دلستر را دارید می توانید از عبارت Ein Bier bitte استفاده نمایید. این عبارت به صورت آین بیه بیته تلفظ می شود.

آلمان

مجارستان

مجارستان یکی از مراکز گردشگری پربازدید در اروپاست و پایتخت این کشور بوداپست نیز به عنوان محبوب ترین پایتخت اروپایی شناخته می شود. زبان مردم این کشور یکی از مشکل ترین زبان های دنیاست. Helló کلمه ای است که برای شروع یک ارتباط باید استفاده نمایید. اگر قصد سفارش نوشیدنی در این کشور را دارید ما به شما نوشیدنی pálinkát راپیشنهاد می کنیم. pálinkát نوشیدنی معروف مجارستانی است که درطعم های متنوع آلو، گیلاس، زردآلو، عسل و ... عرضه می گردد. برای درخواست نوشیدنی از عبارت Kérek egy pálinkát استفاده نمایید.

مجارستان

ایرلند

ایرلند یکی از کشوهای اروپایی انگلیسی زبان است. از این رو اگر زبان انگلیسی شما خوب باشد در این کشور مشکلی نخواهید داشت. اما در برخی از مناطق غربی و روستایی ایرلند، مردم به زبان بومی خود با نام گالیک (Gaelic) صحبت می کنند. اگر خواستید با مردم این مناطق که مصرانه زبان بومی خود را حفظ کرده اند، ارتباط برقرار کنید، از واژه ی Dia duit استفاده نمایید. این واژه در زبان گالیک به معنی سلام می باشد.
یکی دیگر از اصطلاحات و عباراتی که ممکن است در سفرهای خود به آن نیاز پیدا کنید جمله ی "ایستگاه حمل و نقل عمومی کجاست؟" می باشد. این عبارت به زبان ایرلندی به صورت "?Ca bhfuil an teach tabhairne aitiuil " بیان می گردد. حمل و نقل عمومی در کشور ایرلند با کیفیت بالایی ارائه می گردد.

ایرلند

اسپانیا

زبان اسپانیایی یکی از پرکاربرد زبان های دنیاست که در حدود 350 میلیون نفر در جهان با این زبان آشنایی دارند. اگر توانایی یادگیری یک زبان جدید را دارید پیشنهاد می کنیم حتما این زبان را یاد بگیرید. Hola به معنی سلام، Quiero من می خواهم، Da me به من بده، سه عبارت اسپانیایی هستند که می توانید در مکالمات خود و برای سفارش غذا از آن ها استفاده نمایید.

اسپانیا

ایتالیا

برای سلام کردن به زبان ایتالیایی می توانید از دو عبارت Ciao و Buongiorno استفاده نمایید. ایتالیایی ها غذاهای خوشمزه ای دارند که در سطح جهان شناخته شده می باشد. قهوه هم یکی از نوشیدنی های سنتی این کشور محسوب می شود. پس اگر به کافه های ایتالیا رفتید می توانید از عبارت Un caffè per favore استفاده نمایید. شما با گفتن این عبارت یک قهوه سفارش می دهید. یک قهوه لطفا!

ایتالیا

نروژ

نروژی ها نیز برای گفتن سلام از کلمه Hallo استفاده می کنند. از عبارات مهم و پرکاربرد دیگری که می توانید در سفر خود به نروژ استفاده کنید. عبارت Takk for maten به معنی "از بابت غذا ممنون" می باشد. تشکر و قدردانی از میزبان پس از صرف غذا یکی از آدابی است که در همه جای دنیا رعایت می شود.
شاید عبارت Det er vakkert نیز در نروژ زیاد به کارتان بیاید. این عبارت به معنی "بسیار زیبا است!" می باشد. زمانی که از این کشور دیدن می کنید و به تماشای زیبایی هایی طبیعی این کشور می روید می توانید از این عبارت برای بیان احساس خود استفاده نمایید.

نروژ

اسلوونی

لیوبلیانا پایتخت اسلوونی را می توان یکی از امن ترین پایتخت های اروپایی دانست. مردم این کشور به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند اما بسیاری از آن ها نیز دوست دارند تا با زبان خودشان با گردشگران صحبت کنند. برای شروع ارتباط با مردم اسلوونی و گفتن سلام از واژه ی Zdravo استفاده نمایید.

اسلوونی

دانمارک

دانمارکی ها برای سلام کردن به یکدیگر از کلمه ی Hej استفاده می کنند. کوپنهاگ København پایتخت کشور دانمارک است و یکی از شهرهایی است که حتما در سفر خود به دانمارک باید از آن دیدن کنید. با توجه به املاء و تلفظ واژه ی København مشاهده می شود که دانمارکی ها زبان ملایم تری نسبت به انگلیسی ها دارند. این زبان از زبان های خانواده اسلاوی است و بسیار شبیه به زبان های نروژی و سوئدی می باشد.

دانمارک


آژانس هواپیمایی پارسین سیر پارس 

برای دریافت ویزا تضمینی کانادا و ویزا تضمینی شینگن با ما تماس بگیرید 

021-22220542-3 پارسین سیر پارس 

تور اتریش ،‌تور وین ، تور سواحل قناری ، تور های ترکیبی اروپا ، ویزا تضمینی شینگن ، ویزا تضمینی کانادا ، تور پاریس فرانسه ، تور سوئیس ، قطار گلسیر ،‌تور کشتی کروز ،‌تورهای لوکس ، تورهای لاکچری ،‌تورهای لحظه آخری ،‌تور های داخلی ،‌تور های آسیایی ، تور آلمان ،‌تور بارسلون اسپانیا ،‌تور های اروپایی ، تور جزایر قناری ، تور تنریف