در این مطلب از اپلیکیشن های مخصوص سفر برایتان گفته ایم. آیا می دانستید بسیاری از مشکلات و کارهای سخت ما توسط اپلکیشن ها بر طرف می شوند؟ اما آیا در سفر هم می توان از این اپلیکیشن ها در بر طرف کردن مشکلات در فرودگاه ها استفاده نمود. با ما در ادامه مجله پارسین سیر پارس همراه باشید تا با برخی از اپلیکیشن های کاربردی در سفر آشنا شویم.
اپ سفر

Entrain

این اپلیکیشن که یکی از اپلیکیشن های مخصوص سفر است در دانشگاه مشیگان ساخته شده و مدت زمان روز در مقصد و وضعیت آهنگ شبانه روزی بدن شما را نشان می دهد و پیشنهاد می کند که ساعت بدن خود را با ساعت مقصد بتوانید تنظیم نمایید. بررسی ساعت روز و شب در مبدا و مقصد و پیشنهاد برای تنظیم بین این دو توسط این برنامه انجام می شود و به شما پیشنهاداتی توسط این برنامه ارائه می شود که بتوانید با آن سردردی را که ناشی از تغییر موقعیت (jetlog) ایجاد می شود کنترل کنید. این اپلیکیشن که در دانشگاه مشیگان ساخته شده است و مدت زمان روز در مقصد و وضعیت آهنگ شبانه روزی بدن شما را نشان می دهد و پیشنهاد می کند که ساعت بدن خود را با ساعت مقصد بتوانید تنظیم نمایید. بررسی ساعت روز و شب در مبدا و مقصد و پیشنهاد برای تنظیم بین این دو توسط این برنامه انجام می شود و به شما پیشنهاداتی توسط این برنامه ارائه می شود که بتوانید با آن سردرد ی را که ناشی از تغییر موقعیت (jetlog) ایجاد می شود کنترل کنید.
اپ

Priority pass

برای هیچ کس خوشایند نیست که در هنگام سفر در فرودگاه مدت زمان زیادی وقت خود را تلف کند و روی صندلی های پلاستیکی فرودگاه مجبور باشد به انتظار بنشیند یا از پنجره بیرون را تماشا کند و یا این که مجبور باشد سر و صدای کودکان را در اطراف خود تحمل کند . بهترین راه این است که شما به سالن استراحت دست یابی داشته باشید. اگر پرواز شما بیزنس کلاس نیست و دسترسی به موقعیت خیلی عالی در فرودگاه ندارید می توانید از اپلیکیشن priority pass استفاده نمایید که با این برنامه شما می توانید به 900 سالن استراحت  در 400 شهر دنیا و اینترنت دسترسی  پیدا کنید. و بتوانید صندلی راحتی را در امنیت کامل استفاده نمایید وبر اساس پیشنهاد برنامه در برخی از نقاط جهان از غذا و نوشیدنی رایگان بهره مندشوید در واقع کار این برنامه به این صورت است که در هنگام سفر سالن های استراحت فرودگاهی که در آن هستید را به شما نشان می دهد.
اپ مسافرتی

Lounge Buddy

این اپلیکیشن نیزمثل برنامه قبلی با دریافت اطلاعات شما، به شما کمک می کند سالن های استراحت مناسب با برنامه پروازتان را پیداکنید. از ویژگی های بسیار جالب این نرم افزار این است که می توانید نظرات مسافرانی که در سالن های استراحت مستقر هستند را در مورد آن سالن استراحت ببینید و انتخابی درست و مناسب داشته باشید.
اپ مسافرتی

Milehi

در موقعی که در حال گذراندن وقت در فرودگاه هستید و همچنان منتظرید و خسته شده اید از این انتظار طولانی ،می توانید با استفاده از این اپلیکیشن  دوستان جدیدی برای خود در فرودگاه پیدا نمایید . در واقع این برنامه یک شبکه اجتماعی فرودگاهی است که مسافران در هنگامی که در فرودگاه توقف کرده اند می توانند با استفاده از آن به یکدیگر متصل شوند . با مشخص کردن وضعیت سفر خود از قبیل سفرخانوادگی ، دوستانه ، تنها و .... می توانید مسافرانی مثل خود را پیدا کنید و با ان ها به گفت و گو بپردازید.
اپ سفر

FLIO

این برنامه جالب همه ی امکاناتی که در  برنامه های قبلی به توضیح آن ها پرداختی را یک جا دارد. این برنامه مسیر یابی در فرودگاه می باشد که با آن می توانید به سالن استراحت و نقشه فرودگاه دسترسی داشته باشید. همچنین با این برنامه می توانید بریا پیدا نمودن وای فای و استفاده نمایید . پیدا کردن شبکه های وای فای رایگان و اتصال شما به اینترت از جمله قابلیت های بسیار مفید این نرم افزار می باشد و همچنین به شما کمک می کند برای این که سریع تر به گیت های ورودی و غذاخوری ها و یا نوشیندی ها بروید.
اپ سفر

Wi-Fi map

این برنامه علاوه بر فرودگاه درهر ترمینال جدیدکه باشید نیازتان را به اینترنت برای شما برآورده می کند ، اطلاعات شبکه های بیش از 100 کشور به همراه 5 میلیون نقطه دسترسی در این نرم افزار ثبت شده است . این نرم افزار شبکه های غیر رایگان را نیز به شما معرفی می کند ، شبکه هایی که نیاز به رمز عبور دارند  دسترسی آفلاین به اطلاعاتی که برای سفر به آن مقصد نیاز دارید دراین اپلیکیشن برای شما  فراهم شده است.
اپ سفر