مدیریت وب سایت پنجشنبه 1 تیر 1396 12:53 ب.ظ نظرات ()
در گرانادا چه دیدنی هایی وجود دارد؟

گرانادا شهری تاریخی با تاریخچه غنی و معماری باشکوه است که قدمت آثار زیبای آن، به هزاران سال قبل برمی گردد. گرانادا شهری است که از گذشته تا به امروز، فرهنگ های مختلفی در آن وجود داشته اند، فرهنگ هایی که بخشی از آن از آفریقا و بخشی از اروپا بوده است. در این نوشتار، پارسین سیر قصد دارد تا این شهر دیدنی و جاذبه های گردشگری آن را به شما معرفی کند.

از گرانادا بیشتر بدانید
جاذبه های گردشگری گرانادا
موروها مسلمانان اسپانیا در گذشته در این شهر زندگی کرده و بر آن سلطه داشته اند و به همین دلیل، به محض ورود به شهر می توانید کاملا آن را تحت تاثیر فرهنگ موروها که فرهنگی اسلامی است بیابید. حتی این تاثیر را به راحتی می توان در غذاهای سنتی گرانادا و آثار تاریخی و دیدنی ای که به جا مانده هم دید. در گرانادا، آثار تاریخی تنها جاذبه های این شهر نیستند؛ موزه ها، بناهای تاریخی و مجسمه های زیادی هم برای دیدن وجود دارند و علاوه برآن می توانید در اطراف شهر دوچرخه سواری کنید و از چشم انداز زیبای اطراف لذت ببرید. گرانادا یکی از زیباترین شهرهای اسپانیا است و اگر از علاقه مندان به فرهنگ ملت ها باشید، باید بدانید کمتر شهری در اسپانیا به اندازه ی گرانادا، تنوع فرهنگی دارد.

در حمام های مدرن به سبک موروها، آب تنی کنید
از کاخ الحمرا دیدن کنید

کاخی با نمادی از گرانادا… یکی از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری گرانادا، کاخ الحمرا است که قدمت آن به آخرین مسلمانان عربی که در اسپانیا زندگی می کرده اند برمی گردد. کاخ الحمرا، معماری اسلامی دیدنی و باشکوهی دارد و از بالای آن می توان چشم انداز زیبایی به تمام شهر داشت. بازدید از این کاخ را حتما در برنامه ی سفرتان به گرانادا بگنجانید.

میدان زیبای Mirador de San Nicolas را از دست ندهید
حمام های مدرن گرانادا در واقع به سبک و سیاق حمام های قدیمی گرانادا درست شده اند و به همین دلیل رفتن به آنجا و گذراندن حتی دقایقی در آنها شما را کاملا در فضای آن دوران قرار می دهد. گرانادا، تعدادی از بهترین حمام های اسپانیا را در خود دارد.

محو زیبایی کلیسای جامع گراندا شوید
یکی از معروف ترین و البته مهم ترین میدان های گرانادا که چشم انداز بی نظیری به کاخ الحمرا هم دارد. از آنجا که این میدان رو به افق نمای بازی دارد، یکی از بهترین نقاط شهر برای تماشای غروب خورشید است، تجربه ای که تا همیشه در خاطرتان خواهد ماند…

مطمئنا اگر در شهری، مخصوصا در یک شهر غیر مذهبی و اروپایی، بنایی مذهبی وجود داشته باشد، یکی از جذابیت های اصلی آن شهر بخصوص برای ماست. کلیسای جامع گرانادا هم یکی از این موارد است که ابهت و زیبایی آن در همان نگاه اول، تمام حواس فرد را به خود جلب می کند. کلیسایی قرن شانزدهمی که وقتی به داخل آن قدم می گذارید، با فضای شگفت انگیزی به رنگ سفید و طلایی روبرو می شوید و به نظرتان می رسد سقف آن تا آسمان رفته است. این کلیسای بسیار زیبا، نمادی از قدرت و ثروت اسپانیا است و یک نمونه ی واقعی رنسانسی است