کوله گردی یا بک پکینگ با اصطلاح انلگیسی BackPacking یک نوع سفر ارزان است که جوانان اروپا، علاقه زیادی به آن دارند. در سفر به اروپا ،این روش  مرسوم است و  جزو سفرهای بین المللی به حساب می آید. این سفر ارزان می تواند مدت زمان زیادی طول بکشد، اما با یک کوله پشتی ساده آن را می توان آغاز کرد. کوله گردی در اروپا یکی از روش های متداولی هست که مسافران از آن برای سفرهای رایج خود استفاده میکنند. در ادامه با ما همراه باشید تا راهنمای کوله گردی و بک پکینگ در اروپا را برای شما شرح دهیم .

پارسین سیر پارس
کوله گردی

چه طور در اروپا کوله گردی کنیم؟

وسایل حمل و نقل عمومی زیادی در اروپا هستند که می توانید در این سفر ارزان از آن استفاده کنید. اما راه دیگری هم در اروپا وجود دارد و آن هم سفر شدن با ماشین های جاده ای و کوله گردهای مشابه دیگر است که دارند مسیر مشابهی را طی می کنند. اقامت کردن در هتل های ارزان، زندگی در بین مردم شهر، پیاده روی و اتراق در طبیعت و... از ویژگی های کوله گردی هستند.برای یک کوله گرد، اروپا بهترین مقصد گردشگری است. زیرا در این منطقه، نه تنها شهرهای شلوغ و پر رفت و آمد وجود دارند، بلکه طبیعت و زیبایی های آن نیز در این مسیر دیده می شود. از کوهستان و جنگل و دریاچه گرفته تا خط آهن ها و مسیرهای قدیمی جذاب، همه آن چیزهایی هستند که یک سفر ارزان را لذت بخش تر می کند. در این مسیر می توانید از آثار معماری دوره های مختلف دیدن کنید، شب های زیادی را در طبیعت سپری کنید، و از شهرهای بزرگ اروپا به راحتی بگذرید. اما کوله گردی در اروپا، نیازمند رعایت نکاتی است که سفر ارزان شما را به مخاطره نیاندازد.

کوله گردی اروپا
1) انتخاب زمان مناسب برای کوله گردی

همه ماه های سال، برای گردشگری در اروپا مناسب نیستند. ماه های پرگردشگر تابستانی، بهتر است به شرق اروپا سفر کنید. جایی مثل سواحل بالکان و کوهستان های اسلوونی و شهرهای منطقه دریای بالتیک انتخاب مناسبی برای سفر ارزان هستند. در فصل پاییز، انتخاب اطراف مدیترانه مناسب تر است. فصلی که در آن سواحل مشهور و جزیره های جنوبی اروپا، گردشگر کمتری را به خود می بیند. زمستان هم که فصل کریسمس و تفریحات زمستانی است، مسلماً در هر شهری برای شما جذاب خواهد بود. بهار هم کشورهای حوزه اسکاندیناوی، فرانسه و بریتانیا برای سفر ارزان مناسب هستند. با این حال کوله گردی در اروپا همیشه مزایای خاص خودش را دارد.
کوله گردی اروپا

2) مسیرهای بین مبدا و مقصد را درست انتخاب کنید

 شاید تصور کنید که انتخاب یک مبدا و مقصد مشخص برای شما کافی است. اما یکی از بخش های مهم سفر ارزان، انتخاب مکان های اقامت و برنامه ریزی درست برای رسیدن به آنها است. با این حال، تاثیر چندانی در کوله گردی شما نخواهد داشت. حتی در شهرهای گران قیمت اروپا هم جایی برای اسکان ارزان پیدا می شود. برخی از هاستل ها، امکاناتی فراتر از انتظار و قیمشتان ارائه می دهند. در ضمن فصل تابستان که دانشگاه ها تعطیل هستند، می توانید از امکانات اقامتی آنها استفاده کنید که هزینه شما را تا حد زیادی پایین می آورند. برای این کار، لازم است که از قبل اتاق خود را در این محل ها رزور کنید.

کوله گردی

3) استفاده از قطار در اروپا

برای سفر به اروپا با کوله گردی بدانید که گشت و گذار و نقل مکان کردن در این قاره، چندان هم سخت نیست. قطارها در این منطقه، از دل جنگل ها و طبیعت عبور می کنند و سوار شدن به قطار، برای کوله گردی، امری به صرفه و ارزان است. سفر شما با این کار، کوتاه تر می شود و شاید لازم نباشد هزینه اقامتی را برای این یک شب پرداخت کنید. همه کشورها، دارای خط راه آهن و خطوط ریلی هستند و رفت و آمد در آنها کار چندان سختی نیست. در بک پکینگ و یا در کل برای راهنمای کوله گردی بدانید که قطار و هواپیماهای ارزان قیمت می توانند گزینه خوبی برای سفر جذاب شما باشند.
کوله گردی اروپا قطار

4) شرکت در جشنواره ها را از دست ندهید!

اروپا و سفر به اروپا خود سرشار از جشنواره ها و مراسمی است که در زمان های مختلفی از سال برگزار می شوند. در بک پکبنگ به اروپا آنها را پیدا کنید، و دیدن چندتا از  آنها را در برنامه تان در راهنمای کوله گردی بگنجانید. البته زمان بندی را فراموش نکنید! 

کوله گردی

5) غذاهای محلی را به شیوه خودشان بخورید

خیلی از گردشگران درسفر به اروپا، به دنبال خوردن غذاهای متفاوت هستند. حالا که دارید کوله گردی به اروپا می کنید، چرا به جای خوردن غذاهای تکراری رستوران های گران قیمت، غذاهایی را امتحان نمی کنید که در کوچه و خیابان ها به فروش می رسد. غذاهای محلی را به همان شیوه مردم منطقه بخورید و از سفرتان در کوله گردی در اروپا لذت بیشتری ببرید. البته قبل از هر چیزی، غذاهای هر منطقه و محل را پیدا کنید و برای خوردنشان، شکمتان را صابون بزنید!
کوله گردی

6) فرصت های رایگان برای سفر ارزان

هیچ چیز در یک سفر کم هزینه به اندازه فرصت رایگان گردشگری ارزش ندارد. همه شهرهای گردشگری، فرصت هایی رایگان برای جذب گردشگر در نظر می گیرند. از تورهای پیاده روی رایگان، تا روزهای رایگان بودن موزه ها، و هزاران  فرصت ریز و درشت که در مواقع خاص، هزینه ای برای آنها نمی پردازید! در راهنمای کوله گردی و سفر به اروپا هزینه های سفر این طوری پایین می آید!
سفر ارزان

7) شهرهای کوچک و مناظر طبیعی

درست است که شهرهای بزرگ روی نقشه به راحتی پیدا می شوند، اما تمرکز کردن روی آنها، لذت سفر را کاهش می دهد. مناظر طبیعی زیادی در اروپا وجود دارد که فرصت دیدن آنها را نمی توان در بک پکینگ از دست داد. بستگی دارد که شما از کدام سمت می روید، طبیعت این قاره شما را صدا می زند. در راهنمای کوله گردی بدانید و بک پکینگ در اروپا بدانید که شهرهای کوچک اروپا چه بسا جذابیت های بیشتری نسبت به جاذبه های معروف گردشگری داشته باشند!
کوله گردی اروپا

8) هزینه کردن هم بد نیست! 

در بک پکینگ در اروپا لازم هست بدانید که بد نمی شود اگر بعضی وقت ها هزینه های صرفه جویی شده در سفر ارزان را برای ولخرجی استفاده کنید. بعضی شب ها، برای استراحت بهتر هم که شده در یک هتل شیک بگذرانید و یا خود را از گرسنگی به یک رستوران شیک برسانید! قرار است لذت ببرید، نه ریاضت!

سفر ارزان

9) تفریحات شبانه ای هم هست

در بک پکینگ در اروپا بدانید که شب های زیادی را در سفر خواهید بود که می توانید در شهرها سپری کنید. شهرهایی که شب های شلوغ و فوق العاده ای دارند و تفریحات زیادی را نیز در نظر گرفته اند. تورهای شبانه، بازدید از موزه ها، قایق سواری در دل شب و بازید از ساختمامن ها در شب، می تواند هیجان انگیز باشد!
کوله گردی

10) به ساحل بروید!

مگر می شود در قاره ای که دورتادورش ساحل های زیبا قرار دارد، شبی را در ساحل نگذراند. ساحل های شلوغ گردشگری و حتی ساحل های خلوت زیادی در اروپا پیدا می شوند. بستگی به حال و هوا و نوع شخصیتتان، هر کدام از آنها را می توانید انتخاب کنید.
کوله گردی

11) خود را در شلوغی خفه نکنید!

مسیرهای مختلف این قاره، همگی شلوغ و پرازدحام نیستند. اتفاقاً زیبایی های آن در مسیرهایی است که خلوت و کم تردد هستند و برای شما سفر ارزان به همراه خواهند داشت.  شهرهای کوچک، مناظر زیبا و طبیعت بکر در مسیرهای خلوت هستند و نه راه های پرتردد. به عنوان مثال، خیابان های سنگ فرش شده شده در پراگ، پایتخت چک، می تواند جذاب و دیدنی باشد!
سفر ارزان

12) از خود مراقبت و به سلامتی خود فکر کنید

هیچ چیز به اندازه از دست دادن وسایل در سفر نمی تواند انسان را آزرده کند. مخصوصاً دوربین های عکاسی و گوشی های گران قیمت هوشمند که برای عکاسی از آن استفاده می کند. همچنین مواظب پول و لوازم قیمتی خود در هتل های کوچک باشید. همیشه احتیاط کنید با چه کسی دوست می شوید و چه کسی به شما نزدیک می شود. کپی پاسپورت خود را در جایی مطمئن قرار دهید و حتی اگر لازم شد، یک نسخه از آن را در ای میل یا فضایی مثل دراپ باکس بگذارید تا در موقع لزوم در دسترستان باشد!

کوله گردی اروپا

تور ارزان اروپا ، تور لاکچری اروپا ، تورهای داخلی ، تورهای خارجی ، تورهای لحظه آخری ، آژانس هواپیمایی ، پارسین سیر پارس