در این مطلب درباره یکی از جاذبه های گردشگری آنتالیا و جاهای دیدنی آنتالیا یعنی آبشار دودن برایتان می گوییم. مجموعه آبشارهای دودن در شهر آنتالیا ترکیه قرار گرفته اند. جاذبه های گردشگری آنتالیا و دیدنی های آنتالیا، جذابیت های فوق العاده را در طول فصل های مختلف، برای گردشگران و توریست های خود همیشه به ارمغان می آورد که این بار مقصود ما معرفی یکی از همین جذابیت های گردشگری و البته طبیعی این شهر می باشد به نام مجموعه آبشارهای مغرور دودن! آنتالیا مهمترین قطب صنعت گردشگری و توریستی کشور ترکیه می باشد. این شهر با برخورداری از جاذبه های طبیعی و غیر طبیعی، همه ساله توریست ها و گردشگران بسیاری را برای تماشای ویژگی های دیدنی خود؛ می کشاند! آب و هوای شهر آنتالیا در اغلب اوقات گرم و آفتابی می باشد که این خود مزیت بسیاری بزرگی برای چرخیدن در شهر و بازدید از مکان های دیدنی آن می باشد! آنتالیا ترکیه که بیشتر یک شهر ساحلی با آب و هوای مدیرترانه ای است اکثرا در فصل بهار خود که نسبت به سایر فصول این شهر، آب و هوای بهتری را همه ساله برای آن به ارمغان می آورد، از توریست ها و گردشگران زیادی استقبال می کند.
آبشار دودن

مجموع آبشارهای مغرور دودن در ترکیه

مجموعه آبشارهای دودن که یکی از جاذبه های گردشگری آنتالیاست، خیلی از شهر آنتالیا در ترکیه دور نیست و ارزش حداقل یک بار دیدن را برای هر توریست و گردشگری می تواند داشته باشد! این آبشارها که در شمال شرقی آنتالیا ترکیه و به فاصله بیست دقیقه ای از مرکز شهر قرار گرفته اند، از دو قسمت آبشارهای بالایی و پایینی تشکیل شده اند. آبشارهای دودن با نمایی خارق العاده و صدایی پر خروش در کنار غروری هرچه تمام تر، تمام آب های رودخانه دودن را به پایین پرتاب می کنند که سبب بوجود آمدن یک منظره زیبا در قسمت های پایینی آبشار می شود!!! جالب است بدانید که طول غارهای پنهان شده این آبشارها، حدود 40 متر می باشد و ما به شما توصیه می کنیم تا اگر حتی برای یک بار هم به شهر کاملا توریستی آنتالیا ترکیه سفر می کنید، در بازدید از جاهای دیدنی آنتالیا کم نگذارید و حتما به سراغ آبشارهای دودن بروید تا تصویر ترسیم شده از شهر آنتالیا ترکیه را کاملا در ذهن شما، وارونه گرداند!
آبشار دودن

اطلاعات جغرافیایی آبشار دودن

همانطور که در قسمت های بالا ذکر کرده ایم؛ مجموعه آبشار دودن که یکی از جاهای دیدنی آنتالیا در شمال شرقی این شهر در ترکیه و از دو قسمت بالایی و پایینی تشکیل می شوند که برای دیدن قسمت بالایی این آبشارها، خیلی کار سختی در پیش ندارید و می توانید به راحتی به قسمت های بالایی آبشار برسید و در آنجا به واسطه مهمانسراها و مکان های پذیرایی و تفریحی، از زمان خود بهترین بهره ره ببرید! اما برای رسیدن به قسمت های پایینی آبشار، می بایست راهی طبیعت گردی شوید و دنباله رودخانه دودن را بگیرد تا به قسمت های پایینی این آبشارها برسید! لازم به ذکر است که ارتفاع آبشارهای مغرور دودن 15 متر و عرض آن نیز 20 متر می باشد و در آخر به دریای مدیترانه با شکوه هرچه تمام تر، سقوط می کنند.

اطلاعات جغرافیایی آبشارهای دودن

آبشار دودن

زمینه های تفریحی پیرامون آبشار دودن ترکیه

شاید این سوال در ذهنتان برای شما هم ایجاد شده باشد که به جز دیدن منظره آبشار دودن در ترکیه و عکاسی تاز این جاذبه که یکی ازجاهای دیدنی آنتالیا هست، در کنار آنها مگر می توان زمینه تفریحی دیگر نیز در آنجا پیدا نکرد؟! برای پاسخ به این سوال توصیه می کنیم که این قسمت از موضوع مجموعه آبشارهای مغرور دودن را با دقت بالا مطالعه نمایید. قسمت بالایی این آبشارها، در یک پارک محلی شهری قرار گرفته شده است که ابتدا برای ورود به آن، باید مبلغی را تحت عنوان ورودی پرداخت نمایید. درون پارک پر شده است از میز و نیمکت هایی که کنار حوضچه ورودی آب آبشارها قسمت بالایی پر می شوند و همچنین وجود یک محیط طبیعی تازه با اتمسفری شگفت انگیز! اگر به گشت و گذار درون پارک ادامه دهید و خسته نشوید به قسمت های جالب آبشارها که غارها می باشند، می رسید. غاری که مردم محلی به آن، غار آروزها می گویند که پیشنهاد می کنیم حتما از درون این غار 40 متری دیدن فرمایید تا به نمایی دیگر از آب آبشارهای دودن، دست پیدا کنید. حال اگر از دیدن منظره های بالایی آبشار خسته شده اید می توانید راه پلکان هایی که در همان ابتدای ورود به پارک به چشم می خوردن را در پیش بگیرد تا با طبیعت گردی 8 کیلومتری به قسمت های پایینی آبشارهای دودن برسید که به تازگی برای گذراندن اوقات فراغت گردشگران و توریست ها، پارکی نیز در اطراف آن به نام پارک دودن تاسیس نموده اند. البته برای تماشای منظره پایینی آبشارهای دودن راه ساده تری هم وجود دارد که آن، اجاره یک قایق تفریحی از اسکله های شهر برای دیدن این منظره می باشد! از دیگر تفریحات مربوط به آیشار دودن، به جز سقوط زیبای آب آبشارهای دودن می توان به  قایق سواری، شنا، شیرجه، رفتینگ و زیپلاین اشاره داشت. در پایان باید خاطر نشان کرد که برای لذت بیشتر خود در چنین محیط طبیعی و جذابی، کفش مخصوص، تنقلات کافی، لباس های مناسب برای جلوگیری از گزیدگی پیدا کردن توسط حشرات متنوع، نوشیدنی های مناسب و دوربین عکاسی را هرگز فراموش نکنید تا در طول زمان گردشگری خود و اطرافیانتان دچار مشکل نشوید!

زمینه تفریحی آبشارهای دودن

اقامت در آنتالیا

برای دیدن مجموعه آبشار دودن و دیگر جاذبه های گردشگری آنتالیا ترکیه، کافی است در یکی از هتل های آنتالیا که از حداکثر امکانات رفاهی  و خدماتی برخوردار می باشند، استفاده نمایید مانند هتل های: آی سی، آکرا باروت، ریزورت و لوکا.

 هتل آی سی

سفر خود را زندگی کنید ...

سعی کنید تا می توانید خود را از مسائل مالی مربوط به سفر گردشگری، دور نگه دارید و تنها به فکر لذت بردن بیشتر از موقیت هایی باشید که برای آنها سفر خود را شروع کرده اید! و یادتان باشد مسافرت های تفریحی به منظور رسیدن به نقطه مورد نظر برای شروع خنده و تفریح کردن نیست و از همان لحظه که قصد سفر کرده اید، آغاز می گردد!

لذت از سفر