مدیریت وب سایت پنجشنبه 1 تیر 1396 01:17 ب.ظ نظرات ()
ایفل را همه می شناسند. یکی از محبوبترین جاذبه های گردشگری دنیا که تاریخچه ای تقریبا برابر با قدمت خود شهر پاریس دارد. این برج در سال ۱۸۸۹ ساخته شد و از ۲ جنگ اساسی جان سالم به در برد و یکبار هم هنرمندی قلابی سعی کرد تا آن را بفروشد! برای دانستن حقایق بیشتر از این برج دیدنی، با پارسین سیر همراه باشید:

۱- عکس گرفتن در شب از برج ایفل غیر قانونی است. برج ایفل چیزی حدود ۲۰ هزار لامپ روشنایی دارد که در جای جای آن تعبیه شده است و در واقع در هر پایه آن، ۵۰۰۰ چراغ کارگذاشته شده است.هر روز از موقع غروب خورشید تا ساعت ۱ صبح، این چراغ ها هر ۱ ساعت یکبار به مدت ۵ دقیقه چشمک می زنند. برای گرفتن و یا به اشتراک گذاری هر گونه عکسی از این برج در شب، باید اول اجازه گرفت و حق کپی رایت را به شرکتی که این نورپردازی ها را پشتیبانی می کند، پرداخت!

۲- برج ایفل برای نمایشگاه سال ۱۹۶۷ تقریبا از هم گسیخته شد. در سال ۱۹۶۰، شهردار مونترال با رییس جمهور آن زمان فرانسه، مذاکره ای مخفیانه کرد که بر اساس آن قرار بود برج ایفل خراب شده و قطعات آن از هم جدا شود و در شهر مونترال برای نمایشگاه جهانی سال ۱۹۶۷ بازسازی شود. البته این قرارداد به هم خورد چون شرکتی که قرار بود روی این عملیات نظارت کند، نگران بود که بعد از تمام شدن نمایشگاه، دولت دوباره تلاش کند و آن را جای دیگری به جای پاریس منتقل کند.

۳- برج ایفل نقش بسیار مهمی در نبرد Marne جنگ جهانی اول ایفا کرد. بسیاری از مردم این موضوع را نمی دانند اما برج ایفل نقش بسیار مهمی به عنوان قطعه ی انتقال رادیویی در جنگ جهانی اول بازی کرد. در طول جنگ، افسران پلیس فرانسوی می توانستند پیغام ها را با مکان های دوری مثل ویرجینیا یا آرلینگتون رد و بدل کنند. در سال ۱۹۱۴، یک فرستنده رادیویی در بالای برج قرار گرفته بود که می توانست ارتباطات آلمانی ها را ضبط کند و همین موضوع مانع رژه ی آنها در پاریس شد.

۴- یکی از اولین چترهای نجات، از برج ایفل امتحان شد. در سال ۱۹۱۲ فردی به نام Franz Reichelt بر یان باور بود که لباسی ابداع کرده است که توسط هوانوردان می تواند استفاده شود. بعد از مذاکره های فراوان، این فرد موفق شد تا لباسش را بوسیله ی پرش از بالای برج ایفل امتحان کند. در روزی سردی و یخی در ماه فوریه، او به بالای برج رفت و برای پرش آماده شد اما متاسفانه چتر فقط تا نیمه ی پرش او دوام آورد و بعد قبل از اینکه مرگ او را اعلام کنند، فورا به بیمارستان Necker منتقل شد.

۵- گوستاو ایفل برای خودش اتاقی در بالای برج ساخت. گوستاو ایفل، طراح و معمار اصلی برج ایفل بود و در طول فرآیند طراحی برای خودش اتاقی در بالاترین قسمت برج درست کرد. حالا آپارتمان گوستاو ایفل، مکانی ایده آل برای داشتن یک منظره ی ۳۶۰ درجه از شهر پاریس است. امروزه آپارتمان او در بالای برج برای اتفاقات خاص یا قرار ملاقاتهای رسمی، اجاره داده می شود