مدیریت وب سایت پنجشنبه 1 تیر 1396 12:34 ب.ظ نظرات ()
آشنایی با چند شهر بسیارزیبای دنیا

نیویورک، لندن، پاریس، رم، توکیو اینها شهرهایی هستند که هر کسی دوست دارد حداقل برای یکبار هم که شده آنها را ببیند. اما صدها شهر دیگر در مناطق دیگر دنیا وجود دارند که واقعا ارزش دیدن دارند. برای اینکه این موضوع را به شما ثابت کنیم، در اینجا لیست ۶ شهری که قبل از مرگ باید ببینید را برایتان آورده ایم.

ریودژانیرو برزیل: ریودژانیرو یکی از زیباترین شهرهای دنیا و سومین شهر بزرگ آمریکای جنوبی است. اگر از آن دسته افرادی هستید که خیلی اهل مطالعه اند و از هر فرصتی برای اینکار استفاده می کنند، بد نیست بدانید ریودژانیرو بزرگترین کتابخانه ی آمریکای لاتین را دارد (هشتمین کتابخانه ی بزرگ دنیا. کافی است به بوی کتاب فکر کنید!)

لیسبون پرتغال: شهر لیسبون که پایتخت کشور پرتغال است، قدیمی ترین شهر اروپای غربی و حتی کمی قبل تر از لندن و پاریس است. لیسبون آنقدر زیباست که نیازی به اثبات کردن چیزی به بقیه ندارد. تقریبا هر نما و گوشه ای از این شهر منظره ای نفس گیر دارد. یکبار به لیسبون سفر کنید تا برای همیشه عاشقش شوید.

فلورانس ایتالیا: این شهر باید در بالای لیست هر شهر زیبای دیگری باشد. بله این شهر واقعا زیبا و رویایی است و با قدم زدن در خیابان های آن احساس می کنید که در حال قدم زدن در یک تابلوی نقاشی هستید. این شهر فوق العاده رومانتیک است و هر چیزی که در فیلم های دیسنی یاد گرفته ایم، در فلورانس رنگ واقعیت می گیرد. اما واقعا از هر کسی که یکبار به فلورانس سفر کرده بپرسید سفرتان چطور بوده تا برای شما از زیبایی و غذای آن یک روز کامل حرف بزند.

اگر برای گردشگری به این شهر رفتید، بعد از صرف یک شام رمانتیک در کنار کسی که دوستش دارید، می توانید در زیبایی های Cattedrale di Santa Maria del Fiore غرق شوید.

نرماندی فرانسه: در حال حاضر این شهر بیشتر به دلیل حرف هایی که در مورد فرود نیروهای ماورایی و ناشناخته درسال ۱۹۴۴ برای نجات زمین در این شهر اتفاق افتاد، شناخته شده است( این حرف ها مبالغه نیست و اتفاق افتاده است). شهر نرماندی همچنین به طرز وحشتناکی زیباست و و بازدید از صومعه ی Mont St-Michel به تنهایی کافی است تا بخواهید نرماندی را ببینید، اما علاوه بر آن، سواحل زیبا، روستاهای آرام و موزه های ارزشمند زیادی در این شهر وجود دارد.

استانبول ترکیه: جمع آوری دلایلی که چرا باید به شهر استانبول در ترکیه سفر کنید، اصلا کار سختی نیست. این شهر آنقدر جاذبه های گردشگری دارد که از این نظر یکی از بهترین شهرها برای سفر است. علاوه بر این از این شهر به عنوان دروازه ی اتصال شرق و غرب هم یاد می شود. تاریخچه ی این شهر به سال ۶۶۰ قبل از میلاد مسیح بر می گردد و همین کافی است تا مطمئن شوید چه فرهنگ و تاریخ غنی ای در پس خود دارد.

آمستردام هلند: آمستردام شهر بندری زیبایی است که محبوبیت زیادی به دلیل زندگی پر هیاهوی شبانه اش دارد و همچنین یکی از خوشمزه ترین خوراکی های دنیا را به ما داده است؛ دونات در این شهر برای اولین بار اختراع شد! این شهر به تعداد آدم ها کافی شاپ ها و کافه های مختلف زیبایی دارد. معماری ساختمان های آمستردام بی نظیراست و قدمتی به بلندای صدها سال قبل دارد.